Віддзеркалення душі міста

Поділитися: 
Дата події: 
27-02-2019

27 лютого о 16.00  у Національній бібліотеці України ім. В. І. Вернадського відбудеться відкриття виставки урбаністичних фотографій австрійського професійного фотографа Петера Лаглера  "…the soul of Vienna.." ("…душа Відня").

Відень має довгу історію, яка визначається навіть не століттями, а цілими епохами. Кожна з них залишила свій відбиток в архітектурі міста. Зокрема, у Відні є церква Святого Рупрехта, яка була зведена в VIII–IX століттях у романському стилі. ЇЇ навіть називають ровесницею міста, оскільки це була перша нова  будівля після того, як римські війська покинули  територію, залишивши після себе лише попіл. Вважається, що ця церква була ядром, навколо якого росло місто, котрому судилося стати на початок ХХ століття найбільшим у Європі. У той же час у нинішньому Відні є також хмарочоси, де переважають метал і скло, футуристичні та нестандартні конструкції, яких багато у діловому центрі столиці.

Це австрійське місто є знаковим для української культури. Тут у різний час навчались Олена Кульчицька, Лесь Курбас, Дмитро Донцов та Іван Пулюй, у віденському університеті здобув учений ступінь доктора Іван Франко, в опері Відня співали Соломія Крушельницька та Вікторія Лук’янець.

Один із найулюбленіших стилістично-композиційних прийомів фотохудожника  Петера Лаглера – робота з віддзеркаленнями у вітринах крамниць, вікон будинків чи авто. Це дозволяє отримати багатошаровий, колажний, часом сюрреалістичний образ міста і його мешканців.

Його фотографії дозволяють відчути і зрозуміти душу цього давнього міста, показуючи фрагменти і деталі, які важко помітити під час коротких туристичних прогулянок, поїздок чи відряджень.

Запрошуємо усіх охочих ознайомитися з унікальним творчим світом  Петера Лаглера!

Австрійська бібліотека при НБУВ

 

Довідка про художника:

Петер Лаглер народився в 1968 році в Австрії. З 14-ти років почав займатись фотографією. Петер – різностороння особистість: він і майстер по годинниках, і інструктор з вітрильного спорту (має ліцензію найвищого рівня), і тренер з перетину океану, якого називають "Майстром Океану".

Петер Лаглер  є учасником багатьох міжнародних виставок у галереях Данії, Словенії, Чехії, Німеччини. В останні кілька років багато знімає в Україні. Його виставки пройшли у Львові ("Музей ідей"), Дніпропетровську (Арт-центр "Квартира"), Івано-Франківську (Краєзнавчий музей) і Києві (Національний заповідник "Софія Київська",  "Музей історії міста Києва"). В Національній бібліотеці України ім. В.І.Вернадського Петер Лаглер виставлятиметься вже вшосте.

 

Фотоматеріали: 

Контактна інформація

Читальний зал
"Австрійська бібліотека"
Голосіївський пр., 3, 2-й поверх, к. 312.
+38 (044) 525-8642
9.15 - 20.00 (понеділок - п'ятниця)